6 قانون برای انتخاب کت شلوار


مدآنلاین: هر خانم یا آقایی حتی یک بار برای خرید کت و شلوار مردانه وقت گذاشته باشد، می‌داند یکی از سخت‌ترین خریدهای ممکن است، آن‌قدر که حوصله خریدار سر می‌رود و کلافه به انتخابی نه‌چندان مناسب تن می‌دهد. خرید کت و شلوار مردانه اصولی دارد که اگر بدانید قطعا خرید راحت‌تری خواهید داشت.

قانون اول: شلوار را ول کن، کت را بچسب

هنگام خرید کت و شلوار هیچ‌وقت نباید شلوار را معیار قرار دهید. اگر شلوار به تن شما خوب و بی‌عیب باشد، دلیل خوش‌پوش بودن کت نیست. ازسوی دیگر امکان دخل و تصرف، تنگ یا گشاد کردن شلوار به‌مراتب راحت‌تر از کت است، به همین دلیل با انتخاب کت شروع کنید و در مرحله بعد سراغ شلوار بروید.

قانون دوم: به شانه‌ها دقت کنید

بعد از پوشیدن کت، در نخستین قدم به شانه‌ها دقت کنید. مهم‌ترین قسمت در یک کت مردانه شانه و سرشانه است که باید بی‌عیب باشد و بدون کشیدگی یا چین و چروک روی بدن قرار گیرد. امکان تغییر در قسمت‌های دیگر مثل بلند یا کوتاه کردن آستین، کم یا زیاد کردن گودی کمر وجود دارد.

 

قانون سوم: نظم ریز

تعیین قد آستین اصولی دارد. آستین کت جایی تمام می‌شود که کف دست شروع می‌شود، پیراهن هم باید نیم سانت از آستین کت بیرون بیاید. میزان خروج آستین پیراهن از کت نباید از یک و نیم سانتی‌متر بیشتر شود. این نکته ظریف و ‌ریزی در پوشیدن کت و شلوار است که اغلب آقایان نادیده می‌گیرند.

قانون چهارم: راز زیبایی در نگاه اول

برای اینکه از قد مناسب شلوار مردانه خود مطمئن شوید، این قانون کلی را به‌خاطر بسپارید: رابطه مستقیمی بین قد و پهنای شلوار وجود دارد یعنی هرچه شلوار تنگ‌تر باشد، قد شلوار کم می‌شود و هر چه شلوار گشادتر شود، قد هم افزایش پیدا می‌کند.

اگر سراغ کتی با شلوار کلاسیک رفته‌اید، بهتر است از روش فروشندگان استفاده کنید، آنها قد شلوار را از پشت تا وسط پاشنه کفش می‌گیرند.  حواس‌تان باشد، اگر می‌خواهید قد شلوار تا قوزک پا بالا بیاید، مدل شلوار حتما باید تنگ باشد.

قانون پنجم: هماهنگی؛ کلید ماجرا

ما اغلب هنگام کنار هم چیدن، کت، شلوار و پیراهن به هماهنگی آنها از لحاظ رنگ و طرح دقت می‌کنیم اما یادتان باشد، تناسب آنها از نظر جنس هم ضروری و مهم است. کت و شلوار پشمی زمستانی را با پیراهن تمام نخ نپوشید؛ این ترکیب نامتوازن، زیبایی ست شما را برهم می‌زند. انتخاب کلاسیک، کت و شلوار‌های پشم و نخ معمولی با پیراهن‌های مرسوم مردانه است که در 4 فصل مصرف دارد. اگر سراغ کت و شلوارهای تابستانی یا زمستانی رفتید، حتما از پیراهن مناسب آنها استفاده کنید.


قانون ششم:کفش و جوراب هم ست شود
کار همین جا تمام نمی‌شود، باید وسواس‌تان را تا انتخاب کفش و جوراب هم ادامه دهید تا ست شما کامل و بی‌نقص از آب دربیاید. برای کت و شلوارهای مشکی و رسمی بهترین انتخاب کفش مشکی رسمی است. در این شرایط حتما از جوراب مشکی استفاده کنید. در بقیه موارد و زمانی که از کت، شلوار و کفش رنگی استفاده می‌کنید، مطمئن‌ترین روش هماهنگ کردن رنگ جوراب با شلوار است.


راهنمای خرید کت و شلوار
هر مرد لازم است حداقل یک دست کت شلوار شیک برای خود داشته باشد که البته داشتن یک کت شلوار زیبا می‌تواند هزینه زیادی  به همراه داشته باشد. مطالب این قسمت به شما کمک خواهد کرد تا  بتوانید بهترین کت و شلوار را در هنگام خرید برای خود انتخاب کنید. کلید بهترین انتخاب در گرو بررسی دقیق تمامی قسمت‌های تشکیل دهنده کت و شلوار است. به این ترتیب که شما با یک بررسی حساب شده خواهید فهمید که کدام نوع از قسمت‌های مختلف کت و شلوار مناسب اندام شما، سن شما، سبک زندگی شما و شخصیت شما خواهد بود. اگر شما قادر باشید یک کت و شلوار شیک برای خود انتخاب کنید در خوش لباسی شما هیچ تردیدی نخواهد بود!


فرم‌های  مختلف کت
 - دو طرف دکمه (Double-breasted): کت‌های دو طرف دکمه همواره شیک و به روز هستند و ظاهری متمایز دارند. انتخاب این مدل به مردان جوان تا حدامکان توصیه نمی‌شود. همچنین به مردانی که چهارشانه هستند نیز توصیه نمی‌شود، زیرا آنها را عریض‌تر نشان می‌دهد. کت‌های دو طرف دکمه برای افراد به غیر از دو دسته ذکر شده بسیار شیک و مناسب است. بستن تمامی دکمه ها همواره جلوه بهتری در این نوع کت به همراه دارد.
  - یک طرف دکمه (Single-breasted): این مدل قابل استفاده تمامی مردان است. در حالتی که شما این مدل کت را انتخاب کردید لازم است در مرحله بعد درباره تعداد دکمه‌های آن تصمیم بگیرید.


مدل دکمه‌های کت مردانه
  - تک دکمه: کت‌های تک دکمه خیلی متداول نیستند. اگر خواستید چهره‌ای متفاوت از خود به نمایش بگذارید این مدل کت تا حدزیادی برای این منظور کارآمد است. اگر قصد داشتن تنها یک دست کت و شلوار در کمد لباس‌های‌تان دارید، به شما پیشنهاد این مدل داده نمی‌شود.
  - دو دکمه: مدل کت‌های دو دکمه ظاهری کلاسیک دارند و برای طیف وسیعی از مردان مناسب است. ذکر بستن تنها دکمه بالایی این مدل کت هنگام ایستاده صحیح است و بهتر است دو دکمه همزمان بسته نباشند.
- سه دکمه: کت‌های سه دکمه از سال‌های نه چندان دور معروف و شناخته شدند و امروزه نیز بطور وسیعی مورد استفاده آقایان قرار می‌گیرد. هنگام پوشیدن این مدل کت تنها لازم است دو دکمه از سه دکمه آن در حالت ایستاده بسته باشند به این ترتیب که یا دو دکمه بالایی یا دو دکمه پایینی بسته شده باشند.
- چهار دکمه و یا بیشتر: کت‌های یک طرف دکمه  با چهار دکمه و یا بیشتر در حال حاضر مورد توجه برخی آقایان قرار دارند.

جنس پارچه
پنبه‌ای: کت و شلوار‌های از جنس پنبه برای مردانی که در مناطق آب و هوایی گرم زندگی می‌کنند بسیار مناسب است. اگر به دنبال یک کت و شلوار رسمی برای فصل گرم سال می‌گردید این جنس در رنگ‌های تیره به شما پیشنهاد می‌شود. کت و شلوارهای از جنس پنبه در رنگ‌های متنوع غیررسمی وجود دارد.
پشمی: کت و شلوارهای از جنس پشم زیبا و مقاوم هستند و به عنوان کت و شلوارهای همه کاره به حساب می‌آیند. پارچه‌های پشمی به دلیل تراکم بافت و کیفیت تنوع بالایی دارند. کت و شلوارهای از جنس پشمی که از الیاف ظریف تهیه شده‌اند بر خلاف تصور بسیاری از مصرف کنندگان  در تمامی فصل‌های سال
قابل استفاده است.
مخلوط : پارچه‌های از جنس پلی استر، ریون و یا ترکیب این دو با الیاف دیگر نیز برای تولید کت و شلوار استفاده می‌شود. این دسته از کت و شلوارها به واسطه نوع جنس‌شان از نظر اقتصادی ارزان‌تر هستند، اما از جهت کیفیت و دوام نسبت به کت و شلوار‌های پشمی ضعیف‌ترند. کت شلوارهای از جنس ترکیب پلی استر- پشم و یا پلی استر – پنبه بیشترین فروش در بین انواع دیگر دارا هستند.
در برخی مواقع از پارچه‌های ترکیب پشم و ابریشم برای تولید کت و شلوار استفاده می‌شود که در عین زیبایی بسیار گران‌قیمت هستند.
آستری کت و شلوار معمولا از از پارچه‌های پلی استر، استات و الیاف بشر ساخته دیگر تولید می‌شود.

انواع مدل چاک در کت
دو چاک: کت‌های دو چاک در اصطلاح کت‌های چاک از بغل نیز گفته می‌شود. این مدل کت در کت و شلوارهای مردانه هنگام نشست و برخاست کمترین محدودیت را برای فرد ایجاد می‌کند لذا بیشترین فروش در میان انواع دیگر را داراست.
تک چاک: این مدل کت که چاک آن درست در قسمت میانی و در پشت کت قرار دارد به مدل امریکایی مشهور است و به دلیل راحتی در هنگام استفاده یک حالت معمول  دارد.
بدون چاک: بازیگران هالیوودی عموما بیشترین طرفدار این مدل کت هستند. این مدل کت محدودیت‌های زیادی هنگام استفاده از آن مثلا هنگام نشستن در ماشین و یا پشت میز کار ایجاد می‌کند.

انواع کمر کت
مدل اروپایی (کمر تنگ): این مدل  به مدل برش اروپایی
معروف است و بطور کامل در قسمت کمر چسبیده است (تصویر سمت راست).
مدل آمریکایی: این مدل کت از زیر بغل تا نزدیک ران پا برشی راسته دارد لذا برای مردان با اندام و بالاتنه درشت‌تر مناسب است (تصویر سمت چپ)


شلوار
کت و شلوارها  واحدی به نام دراپ(drop) دارند که اختلاف بین سایز کت و سایز شلواررا نشان می‌دهد.
برای کت و شلوارهای مدل امریکایی که در ایران نیز بیشترین کاربرد دارد، کت و شلوارها عموما دراپ ۶ دارند. برای مثال، کت و شلواری با سایز ۴۸ شلواری با سایز ۴۲ دارد.
دراپ کت و شلوارهای مدل اروپایی(مدل کمر تنگ و جذب) عموما ۷ است. برای محاسبه سایز شلوار برای این مدل کت و شلوار کافی‌ست عدد ۱۸ را از اندازه سرشانه خود کم کنید، تا سایز شلوار مشخص شود.
نکته قابل توجه در شلوارهای کت و شلوار، امکان تنگ یا گشاد کردن کمر آنها به اندازه نیم تا یک سایز است، لذا برای آنکه شلوار مناسب اندام‌تان داشته باشید نگرانی زیادی نخواهید داشت.

مدل های دمپای شلوار
- کامل چین خورده: دمپای شلوار در این حالت بلندی تا پاشنه کفش دارد و بطور کامل در قسمت جلویی کفش چین‌دار است. این مدل دمپای شلوار بسیار شیک است.
- نیمه چین خورده:  در این حالت قد شلوار تا نیمه‌های پشت کفش می‌آید. این مدل ظاهری معمولی دارد.
- بدون چین: قد شلوار در این مدل کوتاه‌تر از مدل نیمه چین‌خورده است، تا حدی که قسمتی از جوراب نیز مشخص است. استفاده از این مدل شلوارها تنها در محیط‌های غیررسمی پیشنهاد می‌شود.

به نقل از سایت modeonline.ir

آریانا واحد IT شرکت لاوین سپهر ایرانیان

دوست دارید بدونید شرکت ما چه خدماتی رو ارائه میده؟؟؟

پس به سایت ما سر بزنید Lovincard .com با کلی تخفیف منتظرتون هستیم.

/ 0 نظر / 65 بازدید