موزه گرافیک ایران افتتاح شد

  http://arti.ir/wp-content/uploads/2015/01/00-logo-moozeh24.jpg

پناهگاهی برای آثار تاریخ گرافیک ایران

سرانجام آرزوی دیرین بزرگان گرافیک ایران برآورده شد و «موزه‌ی گرافیک ایران» به همت «انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران» و با حمایت «سازمان زیباسازی شهرداری تهران» دارای محلی شد برای نگهداری بهتر آثار و مستندات تاریخ گرافیک ایران.
پس از تلاش‌های پیگیرانه و رایزنی‌های بسیار‌هیئت مدیره و دیدن مکان‌های متعدد، عمارت ارباب هرمز واقع در باغ اناری تهرانپارس (پارک پلیس) به عنوان «موزه‌ی گرافیک ایران» پسندیده شد و این عمارت زیبا وتاریخی با کمک مدیران سازمان زیباسازی شهرداری به‌ویژه دکتر محسن سلیمانی پناهگاهی شد برای آثاری که کمیته‌ی موزه‌ی انجمن آنها را با سعی بسیار از گزند و آسیب‌ها تا به امروز حفاظت کرده است…
«موزه‌ی گرافیک ایران» که نشانه‌اش را استاد محمد احصایی طراحی کرده‌اند، روز یکشنبه ۲۸ دی ماه۱۳۹۳ طی مراسمی رسمی گشایش خواهد یافت.

           موزه گرافیک ایران 

موزه گرافیک ایران

موزه گرافیک ایران یکشنبه ۲۸ دی ماه با حضور تعدادی از هنرمندان و نمایش ۶۰ اثر گرافیکی از گرافیست های مطرح ایران افتتاح شد.
ساختمان موزه گرافیک ایران بنای قدیمی زیبایی در باغ اناری تهران‌پارس در شرق تهران است که از دوران قاجار بازمانده است که به تازگی با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران بازسازی شده و در اختیار انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران قرار گرفته است.
قرار است بخشی از فضای این موزه به نمایش ثابت آثار برجسته گرافیک ایران اختصاص داده شود.
جمع آوری، نگهداری و نمایش آثار هنرمندان پیشکسوت گرافیک ایران نظیر محمود جوادی پور، مرتضی ممیز، قباد شیوا، فرشید مثقالی، ابراهیم حقیقی و … از جمله فعالیت های دائمی این موزه خواهد بود.
قباد شیوا، از پیشکسوتان گرافیک ایران، همزمان با افتتاح این موزه گفت: با افتتاح موزه گرافیک، تعدادی از آثار قدیمی که نسل های جوان‌تر تاکنون آنها را اصلا ندیده بودند، در معرض دید همگان قرار گرفت.
به گفته علی رشیدی، رئیس انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، به مرور به تعداد این آثار اضافه خواهد شد و نمایشگاه های دوره ای و فصلی متعددی از آثار هنرمندان بنام و جوان این حوزه بر پا خواهد شد.

قباد شیوا در باره تاسیس این موزه گفت: ” انجمن طراحان گرافیک ایران از مدت ها پیش در صدد راه اندازی موزه ای برای آثار گرافیکی کشور بود و این موضوع را با ناامیدی بسیار دنبال می کرد تا اینکه سرانجام پس از تلاش های بسیار، امروز موفق شدیم با کمک سازمان زیباسازی شهرداری تهران، موزه گرافیک را در ساختمانی بسیار زیبا با سبک معماری قاجاریه افتتاح کنیم.”
آقای شیوا گفت: “امروز این مکان موقعیتی را فراهم می کند تا نسل فعلی بتواند با طراحان قدیمی از طریق دیدن آثارشان آشناتر بشوند و همین طور نسل قدیمی تر امکان دیدن کارهای نسل جدید را پیدا کند و این به عقیده من قدم بسیار خیر و مبارکی است.”
نشان موزه گرافیک ایران را محمد احصایی از خوشنویسان و پیشکسوتان طراحی گرافیک ایران طراحی کرده است.
قرار است در این موزه علاوه بر بخش اداری و نمایش آثار هنرمندان بخش های کتابخانه، کلاس های آموزشی، موزه داری مرمت، فروشگاه کتاب و صنایع دستی نیز راه اندازی شود.

به نقل از سایت arti.ir

آریانا واحد IT شرکت لاوین سپهر ایرانیان

دوست دارید بدونید شرکت ما چه خدماتی ارائه میده؟؟؟؟

پس با شماره 02122877884 تماس بگیرید ،منتظرتون هستیم.

/ 1 نظر / 17 بازدید
سايت و انجمن عشق سرا عاشقي ....محفلي براي عاشقان (بازگشايي مجدد و دعوت به همکاري)

دوست عزيز سلام سايت و انجمن عشق سرا عاشقي asheghisara.ir بلاخره بعداز چند سال تعطيلي مجددا اغاز به کار کرده است لطفا با حظور گرم خودتان عشق سرا را رونقي دوباره بدهيد لازم به ذکر است که عشق سرا در زمينه گفتگوهاي عاشقانه و درد و دل هاي عاشقانه و خاطرات و داستان و...کلا هر چيزي در زمينه عشق و عاشقي فعاليت مي کند و همچين سايت عشق سرا داراي بخش هاي مانند تالار هاي گفتگو (انجمن ها ) انواع فال و طالع بيني بخش خبر و.... ما براي مديريت انجمن ها به دنبال افراد فعال و علاقمند هستيم اگر شما حس مي کنيد در انجمن هاي عشق سرا مي توانيد مديريت کنيد و مي توانيد روزانه حداقل يک ساعت وقت بگذاريد مي توانيد با ما در تماس باشيد راه هاي تماس با ما در بالاي صفحات سايت و انجمن اعلام شده است با کليک روي لينک تماس با ما asheghisara.ir و همچنين يک خواهش هم از شما عزيز دارم که اگر عشق سرا عاشقي را مناسب ديديد در وبلاگ خود به عشق سرا عاشقي يک لينک يا يک پست براي معرفي عشق سرا عاشقي بدهيد در اخر براي شما ارزوي موفقيت مي کنم. asheghisara.ir با احترام مديريت سايت و انجمن عشق سرا