5 وزیر دولت یازدهم این هفته در مجلس حضور پیدا می‌کنند

خبرگزاری میزان: 5 وزیر دولت یازدهم این هفته به منظور پاسخگویی به سوال نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی حضور پیدا خواهند کرد.

5 وزیر دولت یازدهم این هفته در مجلس حضور پیدا می‌کنندبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، برگزاری انتخابات هیئت رئیسه یکی از برنامه‌های مشترک این هفته کمیسیون‌های تخصصی مجلس است.


کمیسیون اصل نود (90) قانون اساسی مجلس

نشست هیأت رئیسه و اعضای ثابت کمیسیون برای بررسی گزارش فساد در فوتبال و سایر مسائل مطروحه و جلسه اعضاء ثابت کمیسیون برای بررسی شکایات واصله برنامه این هفته کمیسیون اصل نود (90) قانون اساسی مجلس است.

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری

بررسی مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، بررسی طرح استفساریه ماده(7) قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور و بررسی طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در دستورکار کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است.

همچنین این کمیسیون از وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری جهت پاسخگویی به سؤال محمدرضارضایی کوچی، سید حسین دهدشتی، محسن بیگلری، جلیل جعفری، مهرداد بائوج لاهوتی، عوض حیدرپور، زهره طبیب‌زاده، مهناز بهمنی، فتح‌اله حسینی، امیر خجسته دعوت بعمل آورده است.

کمیسیون اجتماعی

بررسی مسائل و مشکلات صندوق‌های بیمه‌های اجتماعی و بازنشستگی و طرح یک فوریتی الحاق یک تبصره به ماده (5) قانون گزینش معلمان و کارکنان آموزش و پرورش، طرح شفاف‌سازی اعلام کتبی نمرات، رتبه و نتایج آزمون‍های استخدامی به داوطلبان استخدام و ممنوعیت به کارگیری‌های غیرقانونی نیز در دستورکار جلسات این هفته کمیسیون اجتماعی قرار دارد.

کمیسیون اقتصادی

بررسی طرح‌ها و لوایح موجود در کمیسیون و اخبار اقتصادی روز، نشست با برخی از مدیران عامل بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری در ارتباط با عملکرد و گزارش‌های واصله به کمیسیون از برنامه‌های این هفته کمیسیون اقتصادی است.

همچنین، نشست با رئیس و معاونان سازمان تأمین اجتماعی و استماع عملکرد آنها در سال 1393 و برنامه‌های سازمان در سال جاری در دستورکار این کمیسیون قرار دارد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

ادامه بررسی طرح یک فوریتی الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران از برنامه‌های این هفته کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است.

همچنین، وزیر اطلاعات جهت پاسخگویی به سؤالات، قاسم جعفری، الیاس نادران، ابوالفضل ابوترابی، محسن صرامی، سکینه عمرانی، فتح‌اله حسینی، نادر قاضی‌پور، علیرضا محجوب و سید مرتضی حسینی، افضلی فرد، موسی‌الرضا ثروتی، قاسم جعفری، بهرام بیرانوند این هفته مهمان این کمیسیون خواهد بود.

کمیسیون انرژی

بررسی تک‌نرخی شدن سوخت با حضور مسئولان وزارت نفت، دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس در دستورکار کمیسیون انرژی قرار گرفته است.

ادامه بررسی طرح افزایش جمعیت بهره‌مند روستایی کشور از آب شرب و طرح بهینه‌سازی مصرف آب شرب با حضور کارشناسان وزارتخانه‌های نیرو، جهادکشاورزی، امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از دیگر مواردی است که این هفته این کمیسیون بررسی می‌کند.

همچنین، ارائه گزارش مسئولان وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی در خصوص دستاوردها و مذاکرات به‌عمل آمده با 1+5، اتخاذ تصمیم درخصوص بررسی طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته‌ای ملت ایران با حضور کارشناسان وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی نیز در دستورکار این هفته این کمیسیون قرار دارد.

رسیدگی و جمع‌بندی نهایی گزارش تفریغ بودجه سال 1392 کل کشور، جلسه مشترک با رئیس و اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی جهت بحث و تبادل نظر پیرامون عملکرد و آخرین وضعیت منابع صندوق، بازدید از طرحهای عمرانی استان اصفهان از دیگر موضوعاتی است که اعضای این کمیسیون این هفته بررسی می‌کنند.

کمیسیون بهداشت و درمان

نشست مشترک اعضای محترم کمیسیون با مسؤولان سازمان‌بیمه سلامت‌ایران، استماع گزارش قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص نحوه اجرای پزشک خانواده و سامانه ارجاع در دیگر کشورها، استماع گزارش مسؤولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره نحوه اجرای پزشک خانواده و سامانه ارجاع در داخل کشور بخصوص استان‌های مازندران و فارس

کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

وزیر کشور این هفته جهت پاسخگویی به سؤالات نمایندگان مهمان کمیسیون کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس است.

همچنین، حضور رئیس جدید کمیته امداد امام(ره) جهت تبادل‌نظر و ارائه دیدگاه‌ در دستورکار این کمیسیون قرار دارد.

ادامه بررسی طرح استانی شدن حوزه‌های انتخابیه انتخابات مجلس شورای اسلامی و اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از دیگر موضوعات مورد بررسی در جلسات هفته آینده این کمیسیون است.

کمیسیون صنایع و معادن

هفته آینده جلسه معارفه فتاح سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور بررسی برنامه‌های وی دراین کمیسیون برگزار می‌شود.

اعضای این کمیسیون از وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور پاسخگویی به سؤال غلامرضا اسدالهی، شمس‌اله بهمنی، محمد فیروزی، عباس فلاحی‌باباجان، محمدسعید اربابی، نادر قاضی‌پور، حسن کامران دعوت بعمل آورده است.

همچنین، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور درخصوص موضوعات مرتبط  با کمیسیون به ارائه گزارش خواهد پرداخت.

بررسی لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح، رسیدگی به شور دوم طرح ادغام شورای‌عالی فناوری اطلاعات در شورای‌عالی فضای مجازی و حذف ماده(4) قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از دیگر موضوعاتی است که در دستورکار این کمیسیون قرار گرفته است.

کمیسیون عمران

تشکیل جلسه مشترک با حضور ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، وزرای راه و شهرسازی، نفت برای بررسی نحوه تخصیص اعتبارات عمرانی و اجرای احکام قانونی مشترک در حوزه عمرانی و رفع محرومیت‌ها در دستور کار هفته آینده کمیسیون عمران قرار دارد.


کمیسیون فرهنگی

هفته آینده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور پاسخگویی به سؤال عبدالکریم رجبی، عباس مقتدایی، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، زهره طبیب‌زاده نوری، فتح‌اله حسینی، ناصر صالحی‌نسب، کریمی قدوسی در کمیسیون فرهنگی حضور می‌یابد.

همچنین، بحث و بررسی پیرامون وضعیت فرهنگی فضای مجازی در کشور، بازدید از کارخانه کاغذسازی مراغه از دیگر مواردی است که در دستورکار هفته آتی این کمیسیون قرار دارد.

کمیسیون قضائی و حقوقی

اعضای این کمیسیون هفته آینده به بررسی سؤال نمایندگانی از جمله فتح اله حسینی، موسی الرضا ثروتی، آلیا از وزیر دادگستری می‌پردازند.

براساس این گزارش رسیدگی به طرح حمایت از مالکیت صنعتی ( ثبت اختراعات - نامهای تجاری - طرحهای صنعتی ) از دیگر برنامه‌های هفته آتی این کمیسیون خواهدبود.
    
کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

بررسی لایحه حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیک در دستورکار هفته آتـی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی قرار گرفته است.

برگزاری جلسه مشترک با رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کل کشور و استماع گزارش عملکرد و برنامه‌های آتی از دیگر موضوعات مورد بررسی در این کمیسیون خواهد بود.

به نقل از سایت shahrekhabar.com

آریانا واحد IT شرکت لاوین سپهر ایرانیان

دوست دارید بدونید شرکت ما چه خدماتی رو ارائه میده؟؟؟

پس با شماره 02122877884 تماس بگیرید منتظرتون هستیم.

/ 1 نظر / 5 بازدید
پودر پرپشت کننده مو

سلام در صورت تمایل به تبادل لینک ابتدا لینک مارا در سایت خود قرار دهید *اطلاعات لینک ما: عنوان : پودر پرپشت کننده مو آدرس http://shop.panizz.com/product.php?id=15 پس از قرار دادن لینک بالا در سایت خود، از طریق سایت زیر لینک خود را درج کنید http://9rang.ir/link *تبادل لینک باعث افزایش بازدید و ورودی گوگل میشود. موفق باشید