معرفی نمایندگان لاوین سپهر ایرانیان

نکاتی درباره افراد فوق حساس

فرادید- اجازه دهید کمی با هم صادق باشیم. روابط عاطفی بسیار پیچیده هستند و فارغ از شخصیت افراد تابع مواردی است که باید هر دو طرف رعایت کنند.
 
به گزارش فرارو به نقل از هافینگتن پست، بعضی از چیزها را همه مردم دنیا می‌دانند. مثلا همه می‌دانند که دعوا کردن اصلا چیز سرگرم‌کننده‌ای نیست. اما برخی چیزها مانند روابط عاطفی به عواملی زیادی وابسته است. برقراری ارتباط بین طرفین کاری است که به مرور زمان بر دشواری‌اش افزوده می‌شود. همچنین باید توجه داشت که مصالحه هم همیشه آسان نیست.

نکاتی که در رابطه با افراد فوق حساس باید بدانید
با این اوصاف، اگر زن یا شوهر فردی بسیار حساس باشد باید به ظرافت‌های رابطه بیشتر توجه داشت که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. قبل از هر چیز بدانید که تمامی این موارد طبق تحقیق «اِلن آرون» است. او مولف کتاب «انسان‌های فوق حساس» و همچنین از نخستین محققان ویژگی‌های اخلاقی این دسته از افراد است.
 
افراد فوق حساس سریع‌تر برداشت می‌کنند
اگر با افراد فوق حساس به گفتگو می‌پردازید، باید بدانید که آن‌ها از لابه‌لای حرف‌های شما نتیجه‌گیری می‌کنند. اگر احیانا طرف دیگر ناراحت باشد باز هم آن‌ها سریع‌تر متوجه می‌شوند. اگر لحن یا اخلاق طرف مقابل به نحوی تغییر کند باز هم آن‌ها به سرعت خواهند فهمید و واکنش نشان خواهند داد. البته حتما لازم نیست که این گفتگو به صورت کلامی صورت گیرد، حتی اگر گفتگوی متنی هم صورت گیرد، افراد حساس متوجه تغییر لحن شما خواهند شد. برای این دسته از افراد انتخاب واژگانی طرف مقابل بسیار مهم است. مثلا فرق زیادی بین «می‌تونم امروز ببینمت؟» یا «امروز قرارِ ببینمت؟» با فرض اینکه هر دو یک معنی را می‌رسانند، برای آن‌ها وجود دارد.
 
افراد حساس عمیقا عاشق می‌شوند
افراد فوق حساس شدیدا از احساساتشان پیروی می‌کنند. معمولا این بدان معنا است که ما به سادگی وارد یک رابطه عاطفی نمی‌شویم. به عبارت بهتر، اگر احساسات آن‌ها برانگیخته نشود، آن‌ها تن به ورود به رابطه عاشقانه را نمی‌دهند. البته این احساسات می‌تواند از جنس کنجکاوی، عشق، عصبانیت و یا ترس باشد. پس رابطه عاطفی آن‌ها منوط به برانگیخته شدن احساساتشان است ولی اگر این کار صورت گیرد، آن‌ها عمیقا درگیر این عشق خواهند شد.
 
درگیری‌های آن‌ها اغلب جدی است
بحث و دعوا با هر شخص دیگری می‌تواند آزاردهنده باشد، اما تجربه دعوا با کسی که نسبت به او احساس دارید ولی او حساس است می‌تواند تجربه‌ای به مراتب بدتر باشد. در این بین، طرف حساس دعوا بیشتر هم لطمه می‌بیند، چرا که هم نمی‌خواهد حقش پایمال شود و هم نمی‌خواهد طرف دیگر را با حرف‌هایش ناراحت کند. بنابراین سعی کنید بیشتر مراقب او باشید تا احتمال وجود بحث و درگیری به حداقل برسد.
 
احساسات افراد فوق حساس باید جدی گرفته شود
اگر به آن‌ها بگوییم «حرف‌ها را خیلی به خودت می‌گیری» او قطعا ناراحت خواهد شد. برای افراد حساس این حرف‌ها اصلا معنایی ندارد. زیرا این افراد اصلا دوست ندارند به احساساتشان به چشم ضعف نگاه شود. افراد حساس یک خاصیت دیگر هم دارند و آن این است که اگر بر روی احساساتشان قضاوت شوند قطعا ناراحت می‌شوند.
 
افراد حساس به راحتی بی‌حوصله می‌شوند
اگر رابطه‌ای برای افراد فوق حساس بی‌معنا باشد آن‌ها به زودی کم‌رمق می‌شوند. به عبارتی این دسته از افراد به فلسفه رابطه خود بیشتر اهمیت می‌دهند.
 
افراد حساس واکنش احساسی در روابطشان نشان می‌دهند
اگر عاشق یک شخص حساس هستید از این نظر باید خیلی حواستان را جمع کنید. افراد حساس عین احساس خود را بازگو می‌کنند. یعنی اگر عصبانی باشند یا خوشحال باشند، به سادگی آن را نشان می‌دهند. طرف مقابل هم کار خاصی نباید انجام دهد و فقط باید او را درست بفهمد.
 
کمی هم به استراحت نیاز است
افراد بسیار حساس مانند هر کس دیگری به مهمانی و گردش علاقه دارند، اما با آن‌ها کمی تفاوت دارند. این افراد به کمی زمان خالی برای خودشان نیاز دارند. به عبارتی می‌توان گفت که افراد حساس به هیجان کاذب علاقه‌ای ندارند.
 
مهم است طرف ما چه می‌خواهد
افراد فوق‌العاده حساس حسگری به نام «حساسیت طرف مقابل» دارند و آن‌ها با کمک همین حسگر می‌توانند به سرعت بفهمند که چه چیزی طرف مقابلشان را تحریک می‌کند. البته کسانی که وارد یک عشق افلاطونی شده‌اند هم چنین حسی را دارند و با یک نگاه می‌فهمند که طرفشان چه چیزی می‌خواهد. این قضیه به همین جا ختم نمی‌شود. افراد فوق حساس تمام چیزهای خوب را فقط برای خود نمی‌خواهند. آن‌ها مایل‌اند که دیگران نیز از تصمیم‌هایشان نفع ببرند.
 
افراد فوق حساس می‌دانند که طرفشان صریح نیست
البته این صریح بودن به معنای دروغ‌گو بودن نیست، بلکه منظور این است که افراد فوق حساس با صراحت هر چه به نظرشان بیاید را می‌گویند و می‌دانند که طرفشان تمامی احساساتش را به صراحت بیان نخواهد کرد. نتیجه‌گیری کلی این بحث این است که قرار نیست افراد فوق حساس فقط باید عاشق کسانی مثل خودشان شوند، بلکه با دانستن برخی نکات می‌توانند رابطه عاطفی مستحکمی را شکل دهند.

آرون می‌گوید که حدودا 20 درصد مردم جزو دسته افراد فوق حساس هستند. پس می‌توان گفت اگر مخاطب خاص خود را پیدا کردید باید با کمی صبر و حوصله و درک متقابل و البته شناخت کافی آن رابطه را بپرورانید.

به نقل از سایت fararu.com

آریانا واحد IT شرکت لاوین سپهر ایرانیان

دوست دارید بدونید شرکت ما چه خدماتی رو ارائه میده؟؟؟

پس به سایت ما سر بزنید Lovincard.com با کلی تخفیف منتظرتون هستیم.

 

+   آریانا ; ۱۱:٠٦ ‎ب.ظ ; شنبه ٦ تیر ،۱۳٩٤

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir