معرفی نمایندگان لاوین سپهر ایرانیان

آموزش کورل 3

این دفعه می خوایم یک شکلی بکشیم که دست آزاد باشه ، یعنی نخوایم از  شکل های تعریف شده (مربع ،مستطیل ،دایره ،...) استفاده کنیم. از گزینه free hand  استفاده می کنیم.

  

برای کشیدن شکل باید کلیک چپ موس را نگه داریم و آخر کار کلید موس رو رها کنیم، اگر شکل ها در انتها به هم نرسید و ما خواستیم شکل ما به صورت بسته باشد تا نتوانیم شکل رو رنگ بریزیم، از گزینه  close curve استفاده می کنیم به اینصورت که شکل کشیده شده را انتخاب می کنیم  بعد این گزینه رو کلیک می کنیم ،انتها و ابتدای شکل به هم وصل می شوند و می توانیم با کلیک روی رنگ دلخواه شکل رو رنگ بریزیم. می خواین ضخامت دور شکلی که کشیدین بیشتر باشه ؟ از گزینه out line width استفاده کنین .با این گزینه که کورل در اختیارتون گذاشته می تونین ضخامت خط رو به هر اندازه که می خواین بیشتر کنین  و یا حتی بدون خطNone 

 

 

الان می خوایم نوشته بیاریم روی شکلی که کشیدیم و رنگ می ریزیم و دور خط مربع رو بر می داریم

گزینه text tool  را انتخاب می کنیم و روی شکل کشیده شده کلیک می کنیم و متن و نوشته را می نویسیم

وقتی گزینه text  رو انتخاب کردین روی نوار ابزار بالا دو گزینه در اختیارتون هست تا فونت و سایز نوشته را تغییر بدهید.

اگر هم خواستید که رنگ فونت و یا دور خط نوشته را تغییز بدید ، text  رو انتخاب می کنید و روی رنگ مورد نظر کلیک می کنید و برای دور خط رایت کلیک روی رنگ مورد نظر.

می خوایم زیر نوشتمون رو سایه بندازیم، می ریم روی گزینه blend tool موس را نگه می داریم گزینه Drap shadow کلیک می کنیم .

 

 

از قسمتی که می خواهیم سایه کمتری داشته باشیم موس را کلیک می کنیم ( از انتهای نوشته) و موس را بدون اینکه دکمه سمت چپ موس را رها کنیم به سمت ابتدای نوشته می کشیم و تا جایی که می خواهیم سایه دیده شود ادامه می دهیم و موس را رها می کنیم، به این ترتیب زیر نوشته سایه ایجاد می شود.

+   آریانا ; ۱۱:۳٥ ‎ب.ظ ; شنبه ٩ خرداد ،۱۳٩٤

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir